اطلاعات ضروری سفر به ژاپن

اطلاعات ضروری سفر به ژاپن

بهترین زمان سفر

به توصیه مرکز تخصصی برگزارکننده تور ژاپن بهترین زمان سفر به ژاپن فصل بهار و ماه های مارس و آوریل می باشد. در این فصل جشنواره شکوفه های گیلاس برگزار می شود.

سیستم حمل و نقل عمومی

وسایل نقلیه به طور گسترده ای در کشور ژاپن وجود دارد . هزینه استفاده از تاکسی بسیار بسیار بالا است ولی اتوبوس ها و خطوط مترو این کشور بسیار گسترده و با دسترسی بالا موجود بوده و به راحتی می توان به گشت و گذار در این کشور پرداخت.

آب نوشیدنی

کشور ژاپن دارای استانداردهای بالایی از سلامت و بهداشت می باشد. آب لوله کشی در سراسر ژاپن قابل نوشیدن می باشد، اگرچه به مسافران تور ژاپن توصیه می شود که در سفر به هر کشوری از بطری های آب در فروشگاه ها خریداری نمائید.

فروشگاه ها و مراکز خرید

میزان مالیات فروش داخلی در ژاپن 8% است. گردشگران تور ژاپن با ارائه پاسپورت خود به صندوق فروشگاه ها می توانند از این مالیات معاف شوند. همچنین قیمت کالا در این کشور ثابت بوده و فرهنگ چانه زنی مرسوم نمی باشد.

اینترنت

بیشتر مراکز عمومی ژاپن مانند فرودگاه ها، هتل ها، فروشگاه ها، مراکز خرید و ایستگاه های مترو و … دارای دسترسی رایگان به Wifi می باشند. در صورت نیاز به اینترنت دائمی باید سیم کارت ژاپنی خریداری شود.

سیستم برق رسانی

برق در کشور ژاپن به صورت 110 ولت می باشد و محصولات الکتریکی مانند لپ تاپ . تبلت و موبایل و … را می توان استفاده کرد. دوشاخه های لوازم برقی در ژاپن به صورت تخت استاندارد نوع A آمریکایی می باشد. بنابراین حتما مبدل مورد نیاز را در ایران تهیه و همراه داشته باشید.

زمان بندی سفر

Low Season

زمستان در بسیاری از قسمت های ژاپن مخصوصا Honshū سرد می باشد و کوه ها در این فصل پر از برف است. بسیاری از مکان ها در طول دوره سال نو (پایان دسامبر و اوایل ژانویه) بسته می باشند.

Shoulder

ماه های ژوئن و ژوئیه فصول بارانی در بسیاری ازقسمت های ژاپن (به جز هوکایدو) است.  هر روز آن بارانی نیست اما  بسیار مرطوبمی باشد. پاییز (از سپتامبر تا اواسط ماه دسامبر) معمولا سرد و روشن است.

High Season

پروازهایتعطیلات هفته طلایی (اوایل ماه مه)، O-بن (اواسط ماه اوت) و سال نو بسیار شلوغ  هستند. شهرستان هونشو در ماه شکوفه های گیلاس (اواخر مارس تا اوایل آوریل) بسیار پر ازدحام می باشد. پاییز فصل رنگ ها (نوامبر) نیز تقریبا دارای گردشگران علاقمند خود می باشد.

شماره تلفن های ضروری

————————-

کد کشور ژاپن : 81

پیش کد بین المللی : 00

آمبولانس : 119

پلیس : 110

برآورد میانگین هزینه های روزانه

¥8000

BUDGET – up to
 • هزینه تخت یا خوابگاه: ¥ 2،800
 • وعده غذایی در رستوران ها به صورت گاه به گاه : ¥ 800
 • هزینه بلیط قطار و اتوبوس : ¥ 1،500
 • هزینه ورودیه یک معبد یا موزه : ¥ 500

¥8000–¥20,000

MIDRANGE
 • اتاق دو نفره در یک هتل متوسط: ¥ 12،000
 • شام در رستوران ژاپنی ایزاکایا (به سبک ژاپنی میخانه): ¥ 4،000
 • هزینه بلیط قطار و اتوبوس : ¥ 1،500
 • ورودی معبد و موزه : 1،000 ¥

¥20,000

TOP END  – more than
 • هزینه اتاق دو نفره در یک هتللوکس: ¥ 23،000
 • یک وعده غذایی در یک رستوران سوشی خوب: از 10،000 ¥
 • بلیط قطار و یا تاکسی: ¥ 4،500
 • ورودی معبد و موزه : 1،000 ¥

تبدیل آنلاین نرخ ارز

همین حالا نرخ ارز خود را تبدیل کنید


سلام

ژاپنی : konnichiwa

حالتون چطوره

ژاپنی: Ogenkidesuka

متشکرم

ژاپنی : Arigatōgozaimashita

سلام

انگلیسی : Hello

حالتون چطوره

انگلیسی : How are you

متشکرم

انگلیسی : Thank you