رستوران ناریساوا – NARISAWA Restaurant

شهر توکیو – ژاپن 

رستوران ناریساوا – NARISAWA Restaurant 

رستوران ناریساوا - NARISAWA Restaurant

رستوران ناریساوا – NARISAWA Restaurant

 سر آشپز Yoshihiro Narisawa در تاریخ 11 آوریل سال 1969 در استان آیچی، ژاپن متولد شد. او در سوئیس تحت تعالیم Frédy Girardet، در فرانسه Joël Robuchon و در ایتالیا در Antica Osteria del Ponte آموزش های آشپزی را فرا گرفته است. Narisawa پس از 9 سال از اروپا به ژاپن بازگشت و رستوران خود را برای اولین بار در اوداوارا، کاناگاوا را باز نمود، و نام آن را “Napoule” گذاشت. وی پس از مدتی از آنجا نقل مکان کرد و کل رستوران خود را به توکیو منتقل نمود. Narisawa از پیشگامان آشپزی و حفظ محیط زیست می باشد به طوری که آشپزی را با روح انسان و طبیعت پایدار عجین کرده است. از جمله جوایز سر آشپز Yoshihiro Narisawa به شرح زیر می باشد.

2015 The World 50 Best Restaurants 8, Best of Asia

2015 Asia’s 50 Best Restaurants 1 in Japan 2015

TripAdvisor Traveler’s Choice Awards 1 in Japan, 8 in World 2013

The Sustainable Restaurant Award 1 in World 2013

Shizuo Tsuji 80th Anniversary Shizuo Tsuji Food Culture Award, Technical Specialist Prize

Yoshihiro Narisawa

Yoshihiro Narisawa

علاوه بر وجود غذاهای دریایی در این رستوران سبک آشپزی رستوران ناریساوا پخت غذاها به شیوه سنتی ژاپنی و آسیایی و فرانسوی و ترکیبی از هر آنچه که غذا را خوشمزه می کند می باشد. در رستوران ناریساوا با غذا به مانند یک اثر هنری خلاقانه برخورد می شود به طوری که مهمانان این رستوران به هیچ وجه از دیدن این همه زیبایی و ذوق سیر نمی شوند. در این رستوران همه چیز معطوف به غذاست و برای این منظور طراحی داخل رستوران به طرز زیبایی ساده می باشد تا میهمانان هر چه بیشتر زیبایی و طعم غذا را احساس نمایند.

تور ژاپن - منو رستوران ناریساوا

تور ژاپن – منو رستوران ناریساوا

توصیه مرکز تخصصی برگزار کننده تور ژاپن به گردشگرانی که در تور ژاپن شرکت کرده و یا در کشور ژاپن به سر می برند این است که حتما به این رستوران سر زده و از غذاهای بی نظیر آن میل نمایند. همچنین سرویسی که در رستوران ناریساوا به مهمانان ارائه می شود بسیار عالیست و مواد غذایی استفاده شده در این رستوران بسیار تازه می باشد. به جرات می توان گفت تمامی کسانی که به رستوران ناریساوا رفته اند آن را جزء بهترین ها می دانند و رفتن به این رستوران را به همه توصیه می کنند.

رستوران ناریساوا ژاپن

رستوران ناریساوا ژاپن

سر آشپز یوشیهیرو ناریساوا به عنوان یکی از هیجان انگیزترین سرآشپزهای جهان معتقد است برای حفظ محیط زیستمان و استفاده از مواد غذایی در سالیان آتی باید از امروز به فکر بوده و در پایداری طبیعتمان کوشا باشیم و به تعلیم سرآشپرها در مورد حفظ طبیعتمان بپردازیم. همچنین ایشان معتقدند که هدف از خوردن نه فقط خوردن و سیر شدن بلکه لذت بردن از طعم و مزه لذیذ غذاها باید باشد و در نهایت شادی ارمغان غذا خوردن باید باشد. همچنین ناریساوا انگیزه خود را از آشپزی الهام گرفته از غذا خوری پدر خود می داند که در آن بزرگ شده و پرورش یافته و همیشه شاهد شادی و لبخند مشتریان بعد از خوردن کیک و نان های پدرش بوده است.

تور توکیو - تور ژاپن

تور توکیوتور ژاپن

با توجه به مطالب گفته شده گردشگران تور ژاپن و تور توکیو گذشته از هزینه های این سفر حتما سری به این رستوران شیک و باکیفیت بزنید.

موقعیت جغرافیایی رستوران

موقعیت جغرافیایی رستوران ناریساوا ژاپن

 Narisawa Restaurant

Address: Japan, 〒107-0062 Tokyo, 港区Minamiaoyama, 2−6−15
 : Hours
Tuesday: 12–3PM, 6:30–11PM
Wednesday :12–3PM, 6:30–11PM
Thursday :12–3PM, 6:30–11PM
Friday :12–3PM, 6:30–11PM
Saturday :12–3PM, 6:30–11PM
Sunday :Closed
Monday :Closed
/Website : http://www.narisawa-yoshihiro.com
Lunch Course 12:00  – 13:00  20.000 JPY
including tax and service fee 23.760 JPY
 Dinner Course 18:30 – 20:00 25.000 JPY
 including tax and service fee  29.700 JP

اینفوگرافی رستوران Narisawa

دیگر تور های این مرکز:

 

تور روسیه

تور سوچی